DSCN0495 Medium

Udruga "OSI" i Dječji vrtić Kutina također su se pridružili „Kampanji bijele vrpce“. Riječ je o kampanji 16 dana aktivizma protiv rodno uvjetovanog nasilja koja se odvija u razdoblju od 25.studenog do 10.prosinca, što su zapravo datumi Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama i Međunarodnog dana ljudskih prava. Ovime se želi istaknuti da djela uvjetovano rodnog nasilja predstavljaju kršenje ljudskih prava.  

DSCN0487 Medium

Odojiteljice su u Starijoj B skupini „Mravi“ s djecom proveli razne aktivnosti o sličnostima i različitostima između spolova. Kroz igre i razgovor djeca su uvidjela koliko smo međusobno slični, a zaključili da su djevojčice malo nježnije od dječaka.

Djeca su izjavila:

Fran L.: „Ja ću Leni pomoći odnijeti kutiju, jer je njoj preteško.“

Lovro G.: „Kada ja padnem mene to ne boli kao što bi Franku boljelo.“

Klara Š.: „Dečki imaju veće mišiće pa lako pucaju na gol, ali mi ljepše pjevamo!“

Ema T.:“ Ne volim kada se netko tuče, niti bih voljela da mene netko udari.“

Razgovarali smo i o međusobnom uvažavanju i obzirnosti jednih prema drugima.